حوله تن پوش دخترانه که مرگ مشکوک بازیگر ایرانی را رقم زد

حوله تن پوش دخترانه کثیف می‌توانند انواع زیادی از میکروب‌ها را حمل کنند و حتی با انتشار بیماری‌های عفونی مرتبط هستند. متخصصان می‌گویند که نمی‌توانید حوله‌های خود را 100% عاری از میکروب نگه دارید، اما می‌توانید با شستن حوله‌هایتان، زشت‌ترین آن‌ها را محدود کنید فقط به دفعات بیشتر از آنچه اکنون انجام می‌دهید.

حوله‌ها تله‌های باکتریایی فوق‌العاده‌ای هستند زیرا هر بار که از حوله استفاده می‌کنید، باکتری‌های طبیعی پوست خود و هر میکروب دیگری را که حمل می‌کنید، روی سطح آن‌ها منتقل می‌کنید.

بیشتر این میکروب ها هیچ گونه اثرات منفی بر سلامتی ندارند زیرا از شما می آیند. امیلی مارتین، استادیار اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه میشیگان، می‌گوید: «بدن ما سازگار است تا بتواند در این محیط با همه این میکروب‌ها زندگی کند.

اما حوله ها محیط مناسبی را برای رشد باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها فراهم می کنند زیرا اغلب مرطوب، گرم و جاذب هستند و در حمام های تاریک آویزان می شوند.

حوله

از آنجایی که دست‌های شما می‌توانند میکروب‌ها را از هر چیزی که لمس می‌کنند به حوله‌هایتان منتقل کنند، حمام مکانی خطرناک برای گذراندن بیشتر زمان حوله است.

به گفته چارلز گربا، میکروبیولوژیست دانشگاه آریزونا، در آنجا، دست‌های شما ارگانیسم‌های مدفوعی مانند باکتری‌های کلیفرم  اشریشیا کلی یا حتی سالمونلا را لمس می‌کنند.

در یک مطالعه گربا می گوید که او دریافت که نزدیک به 90٪ از حوله های حمام آلوده به باکتری های کلی فرم بودند و حدود 14٪ حامل E. coli بودند. تحقیقات منتشر شده او همچنین این باکتری ها را روی حوله های دستی آشپزخانه پیدا کرده است و تعداد E. coli با دفعات شستن حوله ها ارتباط دارد.

او می‌گوید بسیاری از مردم دست‌های خود را به طور کامل نمی‌شویند، بنابراین وقتی دست‌های خود را روی حوله خشک می‌کنند، باکتری‌ها را به جایی می‌مالند که احتمال رشد آن وجود دارد. گربا می‌گوید: «پس از حدود دو روز، اگر صورت خود را روی حوله خشک کنید، احتمالاً بیشتر از زمانی که سر خود را در توالت فرو کرده باشید و آن را بشویید، به E. coli روی صورت خود مبتلا می‌شوید.»

حتی در خارج از خانه، حوله ها واقعا به گسترش عفونت کمک می کنند. سوزان ویتیر، مدیر میکروبیولوژی بالینی در نیویورک-پرسبیتریان و مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا، می‌گوید: «من نگران حوله‌هایی هستم که مرطوب یا مرطوب می‌مانند. “این یک بستر مناسب برای MRSA است”، عفونتی که توسط استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به آنتی‌بیوتیک ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *