استفاده از قهوه ترک یک کیلویی بجای سوخت خودرو

دو نوع اصلی قهوه ترک یک کیلویی وجود دارد، عربیکا و روبوستا. عربیکا از اتیوپی سرچشمه می گیرد و قهوه ای ملایم و خوش طعم تولید می کند. این محبوب ترین نوع در سراسر جهان است.

با این حال، رشد آن گران است زیرا گیاه عربیکا به محیط حساس است و به سایه، رطوبت و دمای ثابت بین 60 تا 75 درجه فارنهایت نیاز دارد.

رشد گیاه قهوه روبوستا مقرون به صرفه تر است زیرا در برابر بیماری مقاوم است و در دمای وسیع تری بین 65 تا 97 درجه فارنهایت زنده می ماند.

همچنین می تواند تغییرات آب و هوایی سخت مانند تغییرات بارندگی و نور شدید خورشید را تحمل کند نوع کباب.

دانه های قهوه سبز شروع می شود. آنها در حرارت بالا برشته می شوند تا یک تغییر شیمیایی ایجاد کنند که عطر و طعم غنی را که ما با قهوه مرتبط می کنیم آزاد می کند.

سپس آنها را سرد کرده و برای دم کردن آسیاب می کنند. سطوح برشته شدن از روشن تا متوسط تا تیره متغیر است.

هر چه کباب روشن تر باشد رنگ و طعم برشته روشن تر و اسیدیته آن بیشتر می شود. کباب تیره یک لوبیا سیاه با اسیدیته کم و طعم برشته تلخ تولید می کند. کباب محبوب فرانسوی متوسط تاریک است.

آسیاب متوسط رایج ترین و مورد استفاده برای قهوه سازهای قطره ای خودکار است. آسیاب ریز برای طعم های عمیق تر مانند اسپرسو که روغن ها را آزاد می کند و آسیاب درشت در پرس های قهوه استفاده می شود.

قهوه بدون کافئین این گزینه برای کسانی است که عوارض جانبی ناخوشایند کافئین را تجربه می کنند. دو روش رایج برای حذف کافئین از قهوه استفاده از حلال های شیمیایی (متیلن کلرید یا اتیل استات) یا گاز دی اکسید کربن است.

هر دو روی لوبیای بخارپز یا خیس شده اعمال می‌شوند، که سپس اجازه داده می‌شود تا خشک شوند. حلال‌ها به کافئین متصل می‌شوند و وقتی دانه‌ها شسته و/یا خشک می‌شوند، هر دو تبخیر می‌شوند.

طبق مقررات ایالات متحده، حداقل 97٪ از کافئین باید حذف شود تا برچسب بدون کافئین را به همراه داشته باشد، بنابراین ممکن است مقدار کمی از کافئین باقی مانده باشد.

هر دو روش ممکن است باعث از بین رفتن طعم و مزه شوند زیرا سایر مواد شیمیایی طبیعی موجود در دانه‌های قهوه که طعم و رایحه منحصربه‌فرد خود را می‌دهند ممکن است از بین بروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *